Wholesaler of a wide range of products which include 500 gms keva mango maharaja liquid flavour, 500gms keva chikku kal 339 liquid flavour, 500gms keva mango natural liquid flavour, 500 gms keva rose kal 1460 liquid flavour, 500 gms keva lychee k 7153 liquid flavour and 500gms keva rose natural liquid flavour.
₹ 502 / Piece Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Usage/Application | Beverages |
| Flavour | Mango |
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | KEVA |
| Solubility | WATER |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Piece
₹ 436.5 / Piece Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Type of Food Flavor | Beverage Flavors |
| Packaging Size | 500 GMS AMBER BOTTLE |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | BEV , DAI |
| Purity | 99% |
| Brand | KEVA |
Minimum order quantity: 12 Piece
₹ 1052 / Piece Get Latest Price
| Mango Type | Juice type |
| Flavour Type | Natural |
| Form | Liquid |
| Usage Industry | Ice cream, Dairy, Beverage |
| Flavour | Mango |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 500 ml |
| Brand | KEVA |
| Solubility | WATER |
| Shelf Life | 24 month |
| Certifications | FSSAI |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Beverages |
| Application Form | Soft drink |
Minimum order quantity: 12 Piece
₹ 3187 / Kg Get Latest Price
| Flavor Category | Dairy |
| Form | Liquid |
| Flavor Variety | ROSE |
| Solubility | Water Soluble |
| Flavor Base | Natural |
| Packaging Type | Bottle |
| Pack Size | 500 g |
| Packaging Size | 500 GMS |
| Application | DAI,CON,LS |
| Usage Dosage | 0.1% |
| Certifications | FSSAI |
| Purity | 99% |
| Shelf Life | 12 MONTHS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 741 / Litre Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 500GMS |
| Packaging Type | AMBER BOTTLE |
| Usage/Application | Beverages |
| Flavour | Litchi |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Litre
₹ 2828.00 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Flavour Nature | Natural |
| Usage Industry | Food |
| Base | Water |
| Solubility | Water Soluble |
| Packaging Size | 500 g |
| Use Instruction | BEV,DAI |
| Certifications | FSSAI |
| Shelf Life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 824 / Kg Get Latest Price
| Flavor | ROSE PETTEL |
| Form | Liquid |
| Flavour Nature | Nature Identical |
| Usage Industry | Food, Dairy, Beverage, Confectionery |
| Solubility | Water Soluble |
| Flavor Type | Nature Identical |
| Base | Water |
| Packaging Size | 500GMS |
| Application | Beverage |
| Certifications | FSSAI |
| Shelf Life | 24 months |
| Packing Type | Plastic Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
AMIT K. (MANAGER)
Shree Prakash Enterprises
Ground Floor, Plot No.29 32 36 30a, Shree Shantiniketan CHS Ltd, Sanpada Railway Station, Sanpada, Arogyam Family Care
Navi Mumbai - 400705, Thane, Maharashtra, India