Providing you the best range of 500 gms keva cashewnut fk 258 liquid flavour, 10 kg keva rose petal liquid flavour, 500 gms keva rose petal liquid flavour, 5kg keva orange bake plus liquid flavour, 500gms keva pan masala 5177/2 liquid flavour and 500gms keva bergamot kal 950 liquid flavour with effective & timely delivery.
₹ 560 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Salty |
| Packaging Size | 500 gm |
| Packaging Type | Box |
| Shelf Life | 99% |
| Brand | KEVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 779.00 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 10 kg |
| Usage/Application | CON |
| Packaging Type | 500GMS AMBER BOTTLE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 824.00 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 500 g |
| Usage/Application | CON |
| Brand | KEVA |
| Packaging Type | 500 GMS AMBER BOTTLE |
| Purity | 99% |
| Shelf Life | 24 MONTHS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 1104 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Flavour | Orange |
| Usage/Application | Confectionery |
| Packaging Type | 5 KG CAN |
| Brand | KEVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 1164 / Kg Get Latest Price
| Application | Confectionery |
| Form | Liquid |
| Type of Food Flavor | CON , LS |
| Fragrance | Paan |
| Packaging Size | 500 GMS |
| Packaging Type | Bottle |
| Purity | 99% |
| Brand | KEVA |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 7520 / Kg Get Latest Price
| Flavor Type | BARGAMOT FLAVOUR |
| Form | Liquid |
| Application | Confectionery |
| Solubility | Oil Soluble |
| Packaging Type | Bottle |
| Flavour Base | Natural |
| Packaging Size | 500 GMS AMBER BOTTLE |
| Usage/Application | CON |
| Pack Size | 500GMS |
| Flavor Base | Natural |
| Usage Dosage | 0.1% |
| FSSAI License | Yes |
| Purity | 99% PURITY |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 572 / Kg Get Latest Price
| Packaging Type | Jerry Can |
| Usage/Application | Confectionery |
| Brand | KEVA |
| Solubility | OIL |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 25 Litre |
₹ 1367.00 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 500 GMS AMBER BOTTLE |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | CON |
| Purity | 99% |
| Brand | KEVA |
₹ 6520.00 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 500 AMBER BOTTLE |
| Flavor | LEMON |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 24 Kg
₹ 823 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | CONFECTIONERY |
| Flavor | Vanilla |
| Form | Liquid |
| Shelf Life | 12 MONTHS |
| Packaging Size | 500 GMS |
| Packaging Type | AMBER BOTTLE |
| Brand | KEVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 776 / Kg Get Latest Price
| Form | Water Soluble Liquid |
| Usage/Application | Food Flavor |
| Packaging Size | 500GM |
| Shelf Life | 24 MONTHS |
| Fragrance | COCONUT |
| Packaging Type | AMBER BOOTLE |
| Brand | KEVA |
| Solubility | WATER |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 976 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Flavour | Coconut |
| Usage/Application | Confectionery |
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | KEVA |
| Solubility | WATER |
| Purity | 99% |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 1652 / Kg Get Latest Price
| Flavor Type | Coffee |
| Form | Liquid |
| Solubility | Oil Soluble |
| Application | Pharma, Bakery, Confectionery |
| Flavor Profile | Nature Identical |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Size | 500 ml |
| Certifications | FSSAI |
₹ 622 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Flavour | Mango |
| Usage/Application | Confectionery |
| Solubility | OIL |
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | KEVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 1049.00 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Shelf Life | 12 MONTHS |
| Purity | 99% |
| Flavour | HONEY |
| Usage/Application | BAK,CON |
| Packaging Size | 500GMS AMBER BOTTLE |
| Packaging Type | 500GMS BOTTLE |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 790.00 / Kg Get Latest Price
| Brand | KEVA |
| Packaging Type | BOTTLE |
| Packaging Size | 500 GMS AMBER BOTTLE |
| Minimum Order Quantity | 10 KG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 675.00 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Usage/Application | Confectionery |
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | KEVA |
| Solubility | WATER |
| Purity | 99% |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 725.00 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 500 GMS AMBER BOTTLE |
| Flavor | TAMARIND |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 4446 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Solubility | Water Soluble |
| Application | Tea, Ice Cream, Mouth Freshener, Dairy, Confectionery, Bakery |
| Flavour Type | Natural |
| Packaging Size | 500 g |
| Manufactured By | KEVA |
| Flavour | CARDAMOM |
| Certification | FSSAI |
| Shelf Life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 943 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Usage/Application | CON |
| Packaging Size | 500 GMS AMBER BOTTLE |
| Shelf Life | 24 MONTHS |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | KEVA |
| Purity | 99% |
₹ 775.00 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 500 ml |
| Usage/Application | Confectionery |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6520 / Kg Get Latest Price
| Flavor Type | lemon grass |
| Flavor | lemon grass |
| Form | Liquid |
| Application | confectionery |
| Solubility | Oil Soluble |
| Flavor Profile | Natural |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Size | 500GMS |
| Packaging Type | AMBER BOTTLE |
| Certifications | FSSAI |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Kg
AMIT K. (MANAGER)
Shree Prakash Enterprises
Ground Floor, Plot No.29 32 36 30a, Shree Shantiniketan CHS Ltd, Sanpada Railway Station, Sanpada, Arogyam Family Care
Navi Mumbai - 400705, Thane, Maharashtra, India